موبایل: ۰۹۱۲۵۳۶۳۸۶۴

آدرس : تهران – مجیدیه جنوبی – خیابان کرمان شمالی

کانون کارشناسان رسمی دادگستری

خدمات بیمه توسط کارشناس رسمی دادگستری

کارشناس رسمی دادگستری رشته بیمه

کارشناس رسمی دادگستری رشته بیمه

کارشناس رسمی دادگستری بیمه ازنظر صلاحیت جزو گروه حسابداری و حسابرسی و آمار قرارگرفته که به جهت اهمیت موضوعات اقتصادی و مالی و همچنین پوشش خسارت‌های ناشی از حوادث بسیار حائز اهمیت است. درحالی‌که صنعت بیمه در دنیا به جهت اطمینان بخشی، اعتباری و جایگاه خوبی دارد و تقریباً همه مردم در کشورهای پیش رفته به چشم حامی به صنعت بیمه می‌نگرند، در کشور ما به دلایل مختلف این اطمینان بخشی و اعتبار به این حوزه چندان مورد تأیید عموم مردم نیست.

البته جدا از کارشناس رسمی دادگستری بیمه تمامی افراد شاغل در این صنعت همگی کارمند، کارگزار، فروشنده و نماینده این بخش هستند و به‌نوعی حامی و یا نماینده شرکت‌های بیمه‌گر هستند، علت نارضایتی‌ها عموم بیمه‌گزاران نیز در همین موضوع است که در هنگام خسارت و مراجعه به نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه‌گر، برخورد اولیه زمان فروش را نمی‌بینند، کارشناس رسمی ، در دعاوی فی‌مابین بیمه‌گر و بیمه‌گزار به‌عنوان متخصص بی‌طرف، می‌تواند یاری‌رسان زیان دیدگان باشند.

از طرفی اهمیت تخصص در این گروه مستقیماً با مباحث مالی در ارتباط است که در صورت اشکال در این بخش قطعاً خسارت‌های سنگینی به دنبال خواهد داشت، لذا در بسیاری موارد موردنیاز متقاضیان است، کارشناس رسمی دادگستری، پس از اخذ پروانه فعالیت حرفه‌ای به‌عنوان کارشناس رسمی در عناوین حوزه فعالیت بایستی صلاحیت‌های مربوطه را اخذ نماید.

بر اساس تعریف بیمه عقد یا قراردادی است که بر اساس آن خطر قریب‌الوقوعی که ممکن است برای دارایی، فعالیت یا جان فردی پیش آید را به شرکت بیمه منتقل می‌کند تا طی آن زیان مادی ناشی از خطر را جبران نماید. به‌طورکلی و در دسته‌بندی انجام‌شده صنعت بیمه در سه بخش زیر تقسیم‌بندی می‌گردد:

  1. بیمه‌های اموال
  2. بیمه‌های اشخاص
  3. بیمه‌های مسئولیت

هریک از این بخش‌ها با توجه به اهمیت موضوع، ازنظر خسارت‌های بدنی، نقص عضو، فوت و خسارت‌های مالی افراد و پرونده‌های بسیاری را به خود مشغول کرده است. با توجه به اهمیت و درگیر شدن خانواده‌ها در پرونده‌هایی که در صورت انجام رویه درست نیازی به طرح دعاوی در محاکم را ندارند، کارشناس رسمی دادگستری بیمه می‌تواند با اشراف به این موضوع در موارد پرونده‌های ارجاعی در خصوص علت خسارت و همچنین میزان خسارت اعلام نظر بنمایند.

در بیمه‌های مهندسی علاوه بر کارشناس رسمی بیمه به فراخور موضوع کارشناسان رسمی در رشته‌های دیگر نیز حسب لزوم در پرونده‌های بیمه‌ای اعلام نظر می‌نمایند.

در اکثر پرونده‌های مطروحه در رشته مهندسی، موضوع به برآورد میزان خسارت در پروژه‌های عمرانی برمی‌گردد که در این پرونده‌ها کارشناس رسمی دادگستری رشته راه و ساختمان و در مواردی هم کارشناس رسمی دادگستری رشته حسابداری و حسابرسی لازم است که اعلام نظر نمایند. عناوین و شرح صلاحیت و کارشناس رسمی دادگستری بیمه ذیلاً آورده شده است، شرکت آرمان سنجش با سنجش و گزینش‌های تخصصی از بین کارشناسان این رشته، همکارانی را با شرایط و سوابق بسیار درخشان و عالی به‌عنوان همکار جذب نموده است و در کلیه پروژه‌ها و مواردی که نیاز به اظهارنظر کارشناسی در حوزه‌های تخصصی این رشته باشد، آماده ارائه خدمات به شخصیت‌های حقیقی و حقوقی متقاضی می‌باشد.

  • بیمه آتش‌سوزی و خطرات تبعی
  • بیمه اموال
  • بیمه‌های اتومبیل
  • بیمه‌های باربری
  • بیمه‌های عمر و حوادث و درمان
  • بیمه‌های مسئولیت‌های حرف مختلف
  • بیمه‌های مهندسی کشتی و هواپیما
بیمه آتش سوزی | بیمه اتوموبیل | بیمه اشخاص | بیمه مسئولیت | کارشناس رسمی دادگستری رشته بیمه

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.پر کردن فیلدهای نشانه‌گذاری شده‌ با * ضروری می‌باشد.

برچسب‌ها
Dispute resolution between the employer and the contractor by an official judicial expert آزمون کانون کارشناسان آزمون کانون کارشناسان 1400 آزمون کانون کارشناسان بهمن 1400 ارزیابی املاک ارزیابی املاک، کارخانجات، زمین، فروشگاه، برج، ویلا ارزیابی اموال منقول ارزیابی اموال منقول و لوازم خانگی و اداری توسط کارشناس رسمی دادگستری ارزیابی سرقفلی ارزیابی لوازم خانگی و اداری ارزیابی لوازم خانگی و اداری و اموال منقول توسط کارشناس رسمی دادگستری ارزیابی ملک ارزیابی ملک تجاری ارزیابی ملک تهران ارزیابی ملک توسط کارشناس ارزیابی ملک توسط کارشناس رسمی دادگستری ارزیابی ملک توسط کارشناس رسمی دادگستری در تهران ارزیابی ملک توسط کارشناس رسمی دادگستری در منطقه یک تهران ارزیابی ملک در قزوین ارزیابی کارخانجات امیرامیدی امیر امیدی بتن تامین دلیل توسط کارشناس رسمی دادگستری تجاری تمکن مالی تمکن مالی مهاجرت تمکن مالی مهاجرت به کانادا درخواست کارشناسی ملک راضیه ارمغانی سرقفلی صنعتی قرارداد قرارداد پیمانکاری مشاوره حقوقی مهندسی عمران نمونه گزارش ارزیابی کارشناس رسمی دادگستری پیمانکار پیمانکاری کارشناس رسمی دادگستری کارشناس رسمی دادگستری ارزیابی ملک کارگاه کمیسیون ماده 5 گزارش ارزیابی اموال منقول گزارش ارزیابی لوازم خانگی و اداری
Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید